Ornamon Teosmyyntinäyttelyn osallistujat 2016

Kuva: Lilli Putti, Crazy Horse Jockey, keramiikka

Ornamon Teosmyyntinäyttelyssä oli esillä töitä yli sadalta taiteilijalta ja muotoilijalta

Näyttelyssä oli esillä uutta uniikkia designia, keramiikka-, metalli-, lasi- ja tekstiilitaidetta – joukossa teoksia niin uusilta tekijöiltä kuin arvostetuilta muotoilijoilta ja taiteilijoilta.

 

12.–20.3.2016

Kaapelitehtaan Puristamo, Tallberginkatu 1 C, Helsinki

Avoinna arkisin klo 12–18, la-su klo 11–17

Mukana Teosmyynissä:  Lindström Group, LEPO ja Bernard-Massard

 

Vuoden 2016 osallistujat

Iiro A.Ahokas iiroaahokas.com

Annikki Anttila

Marja Arola poemjewellery.com

Arni Aromaa

Karoliina Arvilommi liinalommi.com

Juho Asikainen juhoasikainen.com

Piela Auvinen piela.fi

Nikolai Balabin nikolai.balabin.net

Melitina Balabin melitina.balabin.net

Synnöve Dickhoff synnovedickhoff.com

Tuomas Ervamaa finnishdesigners.fi/portfolio/tuomas.ervamaa

Aino Favén harakka.fi/ainofaven

Ulla Fogelholm ullafogelholm.com

Jakke Haapanen hienostella.fi

Anna Hackman annahackman.com

Leena Kaisa Halme

Tiina Harjola tiinaharjola.fi

Juhani Heikkilä juhaniheikkila.fi

Ville Heimala

Katy Hertell katyhertell.fi

Pirjo Hopea

Sonja Hukkanen harmoniadesign.fi

Marianne Huotari studiosmoo.com

Matti Hyvärinen finnishdesigners.fi/portfolio/matti.hyvarinen

Soila Hänninen soilahanninen.blogspot.fi

Saila Härkki sailaharkki.com

Renata Jakowleff renatajakowleff.com

Alma Jantunen lasisirkus.fi

Leena Juvonen leenajuvonen.com

Teemu Järvi teemujarvi.com

Aino Kajaniemi elisanet.fi/aino.kajaniemi

Aura Kajas aurakajas.com

Miia Kallio miiakallio.fi

Merja Keskinen merjakeskinen.com

Jari Kettunen

Pirjo Kivimäki-Krouvila studioglass.fi

Kirsi Kivivirta kivivirta.com

Anneli Kokko annelikokko.net

Ritu Kokkola sirina-design.fi

Saara Korppi finnishdesigners.fi/en/portfolio/saara.korppi

Raija Kuisma raijakuisma.fi

Kari Kuisma karikuisma.fi

Päivi Kukkasniemi paivikukkasniemi.com

Veera Kulju veerakulju.com

Jouko Kärkkäinen joukokarkkainen.com

Maarit Lassila karaija.com

Elina Liikanen finnishdesigners.fi/portfolio/elina.liikanen

Esa Lukala lukala.fi

Sonja Löfgren sonjalofgren.wordpress.com

Sanna Majander studiosaarela.com

Outi Martikainen outi.in

Tiia Matikainen tiiamatikainen.com

Mejreme Miftari mejremedesign.fi

Camilla Moberg camillamoberg.fi

Saana Murtti saanamurtti.com

Leena Mäki-Patola leenamaki-patola.fi

Anu Niemi-Pynttäri lohikaarmepuu.fi

Nina Nisonen finnishdesigners.fi/portfolio/nina.nisonen

Katriina Nuutinen katriinanuutinen.fi

Sanna Nuutinen sannanuutinen.com

Merja Nykänen-Naukkarinen merjanykanennaukkarinen.fi

Valentina Näsi studiovalentina.fi

Pentti Nässling kuvataiteilijamatrikkeli.fi/fi/cv/2978

Soile Paasonen

Anne-Mari Pahkala annemaripahkala.fi

Marja Palmujoki

Pauli Partanen paulipartanen.com

Laura Pehkonen laurapehkonen.tumblr.com

Tuulia Penttilä tuuliapenttila.fi

Leea Pienimäki amoussou-art.com

Jesse Pietilä jessepietila.com

Ritva-Liisa Pohjalainen ritvaliisa.com

Merja Pohjonen finnishdesigners.fi/portfolio/merja.pohjonen

Lilli Putti

Irina Pått lumidesign.fi

Inni Pärnänen inni.fi

Tuulikki Päällysaho

Sirpa Rahtu

Merja Ranki merjaranki.com

Johannes Rantasalo lasisirkus.fi

Helmi Remes remesdesign.com

Sami Rinne samirinne.fi

Päivi Rintaniemi rintaniemi.fi

Johanna Rytkölä rytkola.fi

Liisa Saarni galateia.fi

Sebastian Sandelin sisatila.fi

Tuija Sarantila studio-tsara.net

Tini Sauvo

Katriina Seppälä latimeria.fi

Ulla Sinkkonen finnishdesigners.fi/portfolio/ulla.sinkkonen/

Tuuli Somma

Jenni Sorsa jennisorsaglass.fi

Heidi Stathaki suvisuikki.info

Sauli Suomela pentagondesign.fi

Johanna Suonpää johannasuonpaa.com

Suvi Suikki

Janna Syvänoja jannasyvanoja.com

Paula Taipale artisaani.fi

Päivi Takala paivitakala.fi

Annaliisa Troberg

TuominenPatel tuominenpatel.com

Riitu Uosukainen

Jyrki Valkola koladesign.fi

Tiina Wallius tiinawallius.com

Kristian Venäläinen kristianvenalainen.com

Virpi Vesanen-Laukkanen finnishdesigners.fi/portfolio/virpi.vesanen_laukkanen

Jari Vesterinen jarivesterinen.fi

Anna-Mari Vierikko anna-marivierikko.fi

Heikki Viinikainen studioviinikainen.com

Johanna Virtanen johannavirtanen.com

Mervi Vuolas finnishdesigners.fi/porfolio/mervi.vuolas

Tatu Vuorio tatuvuorio.fi

Aiheeseen liittyvä sisältö

Tapahtuma

Ornamon Teosmyynti 2016

Ornamon Teosmyynti on vuosittainen taideteollisen taiteen myyntitapahtuma, joka kerää ostajia ja alan toimijoita Helsingin Kaapelitehtaalle hankkimaan taidetta koteihin ja julkisiin…

Lue lisää